MANEWRY RATOWNICZE

Manewry Ratownicze to cykliczna impreza adresowana do studentów I roku ratownictwa medycznego. Odbyło się już 10 edycji, a pierwsza z nich w 2012 roku. Przygoda trwa trzy dni i odbywa się na początku grudnia. Jest to czas, w którym studenci zdążyli się już poznać, ale jeszcze nie zintegrowali. Jak przyznają sami uczestnicy, po tej imprezie mieli wrażenie, jakby znali się od kilku lat. Pomimo tej korzyści kolejnym walorem jest edukacja. W trakcie zajęć uczestniczy nabywają wiedzę teoretyczną, aby następnie wykorzystać ją w praktyce w trakcie ćwiczeń. Co ciekawe wszystko jest owiane tajemnicą i nikt nie wie dokąd trafi, ani co dokładnie będzie robić. Podobnie jak na dyżurze znane są miejsce i godzina rozpoczęcia pracy, ale nigdy nie wiadomo, o której godzinie się skończy pracę czy dokąd się pojedzie. Na uczestników czeka wiele przygód, zagadek i zadań medycznych. Pozoracje są starannie organizowane i po każdej edycji ulepszane. Każdy uczestnik może wziąć udział w następnej edycji Manewrów Ratowniczych jako organizator, pozorant.

WSPOMNIENIA Z POPRZEDNICH MANEWRÓW RATOWNICZYCH

XII 2012

Pierwsza edycja Manewrów Ratowniczych odbyła się w dniach 8-9. 12. 2012r. Udział wzięli studenci pierwszego roku ratownictwa medycznego Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu.

XII 2013

Pomimo tego, że impreza miała być jednorazowa to udało się zorganizować kolejną edycję. 14. i 15. grudnia odbyły się II Manewry Ratownicze

IV 2015

W dniach 10-12 IV odbyła się trzecia edycja Manewrów Ratowniczych. Po raz pierwszy trwały trzy dni. Wydłużenie imprezy było spowodowane mnogością atrakcji i zdań. Jak się okazało był to strzał w dziesiątkę i od tego czasu kolejne edycje trwały od piątku do niedzieli.

XII 2015

4-6 XII 2015 roku kolejne Manewry Ratownicze. W tym roku, po raz pierwszy uczestnicy i pozoranci pomagali przy charytatywnym biegu mikołajkowym.

XII 2016

W grudniu 2016 roku udział w Manewrach Ratowniczych wzięła bardzo sympatyczna grupa studentów I roku ratownictwa medycznego z Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu. Zostaną w pamięci na długo, a to za sprawą napisanej piosenki na cześć imprezy (do posłuchania poniżej 🙂 ) Jak widać na załączonym filmie uczestnicy byli zadowoleni!

XII 2017

W pierwszy weekend grudnia 2017 roku odbyła się nowatorska edycja Manewrów Ratowniczych. Po raz pierwszy w imprezie wzięli uczestnicy z dwóch uczelni. Studenci z Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu oraz Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Legnicy kierunków ratownictwo medyczne i pielęgniarstwo mieli niesamowitą okazję na integrację. Ta innowacyjność otworzyła ścieżkę do zapraszania studentów z uczelni w innych miastach. Zobaczymy kogo będziemy gościć w roku 2018! Zapraszamy! 🙂

XII 2018

W dniach 7-9 grudnia 2018 roku odbyła się 7. edycja Manewrów Ratowniczych. Była to największa z dotychczasowych imprez. Gościli u nas studenci z Gdańska, Legnicy, Łodzi i Wrocławia. W trakcie pozoracji udział brało ponad stu ludzi! Te manewry były wyzwaniem dla wszystkich, ale udało się! Nowe pomysły, nowe zadania sprawiły, że były to niezapomniane trzy dni.

XII 2019

6-8 grudnia 2019 roku to kolejna, 8. już edycja Manewrów Ratowniczych. Poprzeczka postawiona jeszcze wyżej! Tym razem gościliśmy profesjonalnych pozorantów z aktorstwa ze Szkoły Artystycznej ROE - strzał w dziesiątkę! Świetna robota! Teraz działaliśmy ze studentami z Gdańska, Legnicy, Łodzi, Wrocławia i po raz pierwszy z Krakowa! 8. edycja z wysoko postawioną poprzeczką, ale zdecydowanie wszyscy wspólnie osiągnęliśmy sukces!

XII 2021

3-5 XII 2021 roku kolejna to dziewiąta edycja Manewrów Ratowniczych Kursymed.pl! Działaliśmy wspólnie ze studentami ratownictwa medycznego z Krakowa, Legnicy, Łodzi i Wrocławia! Pozorowała ekipa ze Szkoły Aktorskiej ROE oraz Akademii Twórczych Poszukiwań z Zielonej Góry!
Pojawiło się nowe zdanie i to był strzał w dziesiątkę!

Było ekstra!

XII 2022

To były nasze X Manewry Ratownicze! Jubileuszowa edycja za nami!
Ponad 150 ludzi brało udział w naszym szkoleniu!
To wspaniały czas spędzony z uczestnikami, instruktorami, strażakami, aktorami i masą osób z zaplecza technicznego. Dzięki tej wielkiej ekipie tak dobrze się bawiliśmy.
Podsumowanie 10 edycji pozwoliło nam postawić sobie nowe cele i napędzić nas do działania.

Do zobaczenia za rok!

XII 2023

XI edycja Manewrów Ratowniczych kursymed.pl ! Termin już znamy! 1-3 XII 2023 roku kolejna, już jedenasta edycja Manewrów Ratowniczych Kursymed.pl! Na tę imprezę szykujemy kilka nowości, więc będzie jeszcze lepiej niż dotychczas! Razem z dziesiątymi urodzinami robimy kilka kroków w przód. Będzie jeszcze intensywniej! Podobnie jak w zeszłym roku, zaprosiliśmy studentów z Gdańska, Krakowa, Legnicy, Łodzi i Wrocławia! Jeśli chcesz wziąć udział w tej edycji napisz do nas: kursy@kursymed.pl Na zgłoszenia czekamy do 31.10.2023. Niestety mamy określoną liczbę miejsc, więc znaczenie ma kolejność zgłoszeń. Do zobaczenia w grudniu!

Moje wspomnienie z Manewrów Ratowniczych

Zaproszenie do IX Manewrów Ratowniczych

TAK SIĘ PODOBAŁO!

Piosenki, którą ułożyli uczestnicy w podziękowaniu za imprezę!

Kilka liczb!

Liczba dotychczasowych edycji!
10
Liczba uczestników
364
Liczba godzin
527
Zadowolenie uczestników %
99

Co na Manewrach?

Spotykamy się w piątek po południu! Od tej godziny impreza oficjalnie startuje, uczestnicy dostają koperty z zadaniami i zaczyna się wyścig z czasem. Rozwiązując zagadki grupy spotykają się i dalej wspólnie docierają na Manewry Ratownicze. Będą one trwały do południa w niedzielę i przez ten czas wszyscy się zintegrują, zdobędą nową wiedzę, a potem wezmą udział w różnych pozoracjach. Szkolenie to taki obszerny kurs pierwszej pomocy z plusem w postaci badania urazowego, neurologicznego czy internistycznego, transportu pacjenta, podejmowania decyzji krytycznych. Będzie szansa na poprowadzenie grupy czy akcji ratowniczej - sprawdzeniu się w roli lidera. Każdy będzie miał szansę spróbować czy odnajdzie się w ratownictwie wysokościowym. Główny cel Manewrów Ratowniczych to integracja i świetna zabawa, a do tego zdobycie nowej wiedzy i doświadczeń. Zmęczenie i mnogość zadań sprawiają, że u uczestników pojawiają się skrajne emocje, ale czy sobie poradzą? Czy będą w stanie pomimo takiego nastroju prawidłowo udzielić pomocy? Poczuj się jak na dyżurze w pogotowiu ratunkowym, gdzie nigdy nie wiesz dokąd i o której godzinie trafisz, ani co Cię spotka. Impreza pełna niespodzianek, wyzwań i przygód, z której zostaje wiele pozytywnych wspomnień, a czasem i przyjaźni. Zachęcamy do obejrzenia filmu pod tytułem "Moje wspomnienie z Manewrów Ratowniczych", który jest powyżej.

Ile to kosztuje?

Założenie imprezy jest takie, że organizatorzy i pozoranci nie pobierają żadnego wynagrodzenia. Wszyscy pracujemy dla przyjemności, wspaniałych wspomnień i za posiłek. Koszt uczestnictwa to tylko 340zł. W cenie zawarte jest miejsce do spania, wyżywienie, wypożyczenie niezbędnego sprzętu, ubezpieczenie i koszulka.

ZGŁOSZENIA DO MANEWRÓW RATOWNICZYCH

Jeśli chcesz się zgłosić do imprezy napisz e-mail na adres kursy@kursymed.pl, w którym zawrzesz kilka zdań o tym skąd jesteś, gdzie studiujesz, a także czy jeszcze inni studenci z Twojego roku są chętni do wzięcia udziału w Manewrach Ratowniczych. Nie ma znaczenia z jakiego miasta jesteś. Wystarczy, że dotrzesz do Wrocławia. Impreza jest dedykowana dla studentów I roku ratownictwa medycznego, którzy chcą wziąć udział w ratowniczym szkoleniu.
Pozdrawiamy!
Ekipa Manewrów Ratowniczych